ULUSAL AÇIK DİZİN PROJESİ HAKKINDA

Ulusal Açık Dizin Projesi Türkiye'deki en büyük, en kapsamlı, insanlar tarafından düzenlenen dizindir. Bu gönüllü editörler dizini kullanışlı ve kaliteli sitelerin en uygun kategorilerde yayınlanmasını inşa ve muhafaza ederler.
Açık Dizin, internetin kendisini organize etmesi için araçlar sağlar. İnternet büyüdükçe net kullanıcılarının sayısı da artıyor. Editörlerimiz tüm kullanıcılar için kötü ve kullanışsız web sitelerini eleyip sadece en iyi içeriği tutarak, sizlere sunmaktadırlar.

Ulusal Açık Dizin, Açık Kaynak hareketinin ruhunu taşıyarak kurulmuştur ve %100 ücretsiz olan tek büyük dizindir. Dizine site göndermek veya dizinin verilerini kullanmak için bir maliyet yoktur ve asla olmayacak. Ulusal Açık Dizin verileri, özgür kullanım lisansına uymayı kabul eden herkesin ücretsiz olarak kullanımına açıktır.

GERÇEK ZEKA

Ulusal Açık Dizin, insanlar tarafından sınıflandırılmış Web içeriğini barındıran en geniş kapsamlı veri tabanıdır. Net vatandaşlarının kendi editoryal standartlar kuruluşu Web üzerinde kaynağın keşfi arkasında kolektif beyin sağlar. Açık Dizin herkesin katkıda bulunması için fırsatlar sağlar.

Kaydolmak kolaydır: Eğer sizinde katkınızın olabileceğini düşünüyorsanız katılmak bir konu seçin. Kategorilerin düzenlenmesi basittir. Biz, ekleme, silme ve saniyede bağlantıları güncellemek için kapsamlı bir editör sayfası oluşturduk.


ULUSAL AÇIK DİZİN PROJESİNE KATILIN
-  Editör olmak istediğiniz kategoriyi bulun
.
-  
Kategori sayfasının altındaki "Editör ol" bağlantısını izleyin.

Unutmayın; sizi ilgilendiren daha spesifik bir kategori bulmalı ve oraya başvurmalısınız. Başvurunuz sonrasında değerlendirme yapılıp en kısa sürede size geri dönüş yapılacaktır.